Metamorfoza mieszkania przy ul. Zakopiańskiej w Krakowie

W otoczeniu dynamicznej atmosfery Krakowa, jednym z najbardziej malowniczych miast Polski, znaleźliśmy niezwykłą perłę do odnowienia. Mieszkanie przy ul. Zakopiańskiej, umieszczone na szóstym piętrze wieżowca z 1997 roku, to miejsce pełne potencjału, które postanowiliśmy odświeżyć, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców.

Mieszkanie w doskonałej lokalizacji, z przepięknym widokiem i wysokimi pomieszczeniami, dawało ogromny potencjał sprzedażowy, który postanowiliśmy podkręcić drobną metamorfozą wnętrz. 

Stan przed pracami oraz drobne odświeżenie lokalu

Po wkroczeniu do 43-metrowego lokalu, natknęliśmy się na kilka kwestii, które zmniejszały atrakcyjność nieruchomości. Ściany emanowały odważnymi kolorami, a każde pomieszczenie miało swoją unikalną paletę barw. Czerwony pokój sypialny i zielony pistacjowy salon mogły być wyrazem indywidualności poprzednich mieszkańców, ale dla celów sprzedaży postanowiliśmy przyjąć bardziej neutralne podejście.

Po rozmowie z właścicielką i przedstawieniu obliczeń związanych z opłacalnością zmian, przekonaliśmy ją do zmiany kolorystyki na elegancką biel, co nadało lokalu świeżości i przestronności. Fachowcy zajęli się wyrównaniem ścian, malowaniem oraz usunięciem starych dekoracji przy syficie, a całe przedsięwzięcie zakończyło się w imponującym tempie, już zaledwie po trzech dniach.

Prace związane z wyposażeniem oraz home stagingiem

Praca nie skończyła się na odświeżeniu ścian.. Starannie oczyszczając mieszkanie z resztek farb i pozostałości po poprzedniej lokatorce, wymieniliśmy meble w gorszym stanie, na takie, które będą użytkowe i jednocześnie stworzą spójną i atrakcyjną przestrzeń. Ponadto, dokonaliśmy przemeblowania, zamieniając funkcje pomieszczeń, aby lepiej podkreślić ich potencjał – największe pomieszczenie, które pierwotnie było sypialnią wykorzystaliśmy jako pokój dzienny, natomiast mniejszy pokój stał się przytulną sypialnią. Okna zostały podkreślone długimi, eleganckimi firanami, a szare zasłony idealnie wpasowały się w nową, stonowaną kolorystykę.

Kiedy baza była gotowa, przyszedł czas na dodatki. W kuchni postawiliśmy na zioła i kwiaty, dodając do tego stylowy dodatek w postaci drewnianej tacki i szklanej butelki, umieszczonej na stole. W sypialni z kolei skoncentrowaliśmy się na aranżacji łóżka, dodając eleganckie poduszki i narzutę w modnym i świeżym odcieniu butelkowej zieleni. Czarne dodatki uzupełniły sypialnię, pasując do stelażu łóżka i podkreśliły nowoczesny charakter przestrzeni.

Dodatkowo, aby dodać uroku i przytulności, w pomieszczeniach pojawiły się różnorodne dodatki dekoracyjne. W sypialni umieściliśmy czarny zegar oraz ozdobne świeczki, które nadały atmosferze intymności. W salonie zaś obecność dywanu pod narożnikiem i stolikiem kawowym podkreśliła strefę odpoczynku. Rośliny oraz obrazy z zielonymi liśćmi dodatkowo ożywiły wnętrze, tworząc harmonijną kompozycję kolorystyczną. Mieszkanie stało się nie tylko funkcjonalne, ale także zyskało na świeżości i spójności, znacząco zwiększając zainteresowanie kupnem nieruchomości. 

W przemianie tego mieszkania wykorzystaliśmy głównie dodatki dekoracyjne z home&you oraz Action. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *